RSS

'2018' 'Temmuz' blog yayınları

Selçuklu mezarlığında heyecanlandıran keşif
Bitlis'in Ahlat ilçesinde Urartulardan Osmanlı'ya birçok medeniyetin izlerini taşıyan, Anadolu'nun Orhun Abideleri olarak adlandırılan Selçuklu Meydan Mezarlığı'nda, 178 oda mezar tespit edildi.
Bayramda ucuz tatil nasıl yapılır?
Bayramda ucuz tatil yapmak sandığınızdan daha kolay olabilir. Yeter ki tatile çıkmadan önce iyi bir planlama yapın ve tatilden beklentilerinizi iyi bilin. Keyifli zaman geçirmek için çok büyük paralar harcamanıza da gerek yok. Ucuz tatilin anahtarını merak ediyorsanız, bu içerikte sizlere her detayı aktaracağız.
Türkiye'de az bilinen tatil beldesi
Yaklaşan Kurban Bayramı tatili için henüz tatil planı yapmadıysanız, stres ve gürültüden uzak, çok az kişinin bildiği yerlerden oluşan listemiz tam size göre. İşte her biri birbirinden güzel olan, keşfedilmeyi bekleyen tatil beldesi...
Vizesiz AB'ye yeni engel
OHAL sonrası AB ile ilişkilerde yeni bir sayfa açmayı hedefleyen Ankara’yı bu kez yeni "terörle mücadele düzenlemesi" zorlayacak. Düzenlemenin özellikle vize serbestisi diyaloğunu sekteye uğratması bekleniyor.
İsrail Kudüs'ü ziyarete gelen 90 Türk vatandaşını ülkeye almadı
İsrail polisi özel seyahat acentesiyle Kudüs'ü ziyarete gelen 90 Türk vatandaşının, "vizeleri olmadığı" iddiasıyla ülkeye girişine izin vermedi.
KDC'den Fransa ve Belçika vatandaşlarına vize sınırlaması
Kinsaşa, ocak ayından bu yana vatandaşlarına sadece "insani ve sağlık durumu vizesi" veren Fransa ve Belçika'ya aynı şekilde karşılıkta bulunacak
İngiltere Ankara Vize Anlaşması
Değişiklikler nedeniyle mağdur olduğunu ileri sürenlerin kurduğu Türk İş İnsanları Birliği, dava süreci ve avukatlık masrafları için gerektiğini belirttikleri 100 bin pound için İnternet üzerinden bağış kampanyası başlattı.
Schengen vizesi nasıl alınır?
Bu sene tatilinizi Avrupa'da yapacaksanız bilmeniz gereken en önemli nokta Schengen Vizesi sahibi olmanız.
Ayvalık Yunanistan vize başvurusu
Ayvalık Ticaret Odası ve Yunanistan İzmir Başkonsolosluğu arasında sürdürülen çalışmaların ardından Mart ayında, Yunanistan vizesi başvurusu protokolü imzalandı. Ayvalık Ticaret Odası hizmet binası içerisinde oluşturulan büroda Yunanistan’a vize başvuru işlemleri, Avrupa Birliği’ndeki (AB) 27 ülkenin vize işlemlerini gerçekleştiren İsviçre kökenli ‘VFS Global’ şirketi tarafından yürütülmeye başlandı.